نرم افزار نوید

عضویت در خبرنامه

امروز سه شنبه
۱۴۰۰/۸/۴
چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 20:53

وداع محکوم به اعدام پیش از اجرای حکم و تاکید بر ایمان مسیحی خود+ویدئو

 

علیرضا اسدی زندانی محکوم به اعدام پیش از اجرای حکم در ویدئویی که به منظور وداع با خانواده اش ضبط شده است ایمان خود به عیسی مسیح را اعلام میکند.
صبح شنبه ۶ شهریور ماه ۱۳۹۵ دوازده زندانی در ندامتگاه کرج با اتهامات مربوط به مواد مخدر اعدام شدند،
«علیرضا مددپور، بهمن رضایی، آرمان بهرامی، علی رضا اسدی، محسن اسلامی، حسین بایرامی، مهدی رستمی، امیر سرخاه و علیرضا سرخاه» اسامی نه تن از این اعدام شدگان بوده است.
این اعدام‌ها در حالی صورت گرفت که احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در باره ایران از مقام‌های ایرانی خواسته بود تا فوراً اجرای حکم اعدام این ۱۲ نفر را متوقف کنند.

 

 

در ویدویی که پیش از انتقال این زندانی محکوم به اعدام به انفرادی ضبط شده است وی از ایمان مسیحی خود دفاع میکند.


انجیل یوحنا باب 3 آیات 14 تا 18


و همچنان که موسی مار را در بیابان بلند نمود، همچنین پسر انسان نیز باید بلند کرده شود،
تا هر که به او ایمان آرد هلاک نگردد، بلکه حیات جاودانی یابد.
زیرا خدا جهان را اینقدر محبّت نمود که پسر یگانه خود را داد تا هر که بر او ایمان آورد، هلاک نگردد بلکه حیات جاودانی یابد.
زیرا خدا پسر خود را در جهان نفرستاد تا بر جهان داوری کند، بلکه تا به‌وسیلهٔ او جهان نجات یابد.
آنکه به او ایمان آرد، بر او حکم نشود؛ امّا هر که ایمان نیاورد الآن بر او حکم شده است، بجهت آنکه به اسم پسر یگانه خدا ایمان نیاورده.
در کلام خدا میخوانیم که کلام خدا جسم گردید و به شکل و شباهت آدمیان روی زمین ظاهر شد و با اطاعت و بندگی بدون گناه و زندگی پاک و مقدس خویش توانست ، بارگناهان بشر را برخود بگیرد و به او این امید و توانایی را بدهد که یکبار برای همیشه از تمامی گناهان خود توبه کرده و بدون واسطه ای زمینی و یا بدون توسل به هیچ موجود شناخته و ناشناخته ای و تنها توسط پسر خدا ( همان کلام خدا که جسم گردید ) با خدا و خالق نادیده ی خود سخن گوید و وارد رابطه ای دو سویه و عاشقانه شود .
برای انسانی که هیچ امیدی به نجاتش از بار گناهان وجود نداشت و هیچ راهی برای رهایی از ذات گناه آلود و مایل به پلشتی و پلیدی او دیده نمیشد ، خود راه به روی زمین آمد و در مقابل پای بشریت قرار گرفت . چنانکه عیسی مسیح فرمود : من راه و راستی و حیات هستم . هیچکس جز بوسیله ی من نزد پدر نمی آید .
انسانهای گناهکار بیشماری در طول تاریخ بوده اند که سرگردان و ناتوان از این ذات آلوده به گناه و در اوج درماندگی و حتی در لحظات پایانی زندگی خویش ، دست به دامان این خداوند نیکو و عاشق شده و راه نجات خود را از او طلب نموده و به رستگاری حقیقی رسیده اند .
نمونه ای از چنین انسانهایی را در انجیل عیسی مسیح نیز میتوان به فراوانی مشاهده کرد چرا که مسیح گفت من برای بیماران و نیازمندان و گناهکاران به جهان آمده ام تا آنها را نجات دهم زیرا تندرستان و پارسایان به طبیب و نجات دهنده نیازی ندارند .
یکی از این افراد که در دقایق پایانی زندگی خویش و سرخورده از زندگی بی ثمر و گناه آلود خود ، دست به دامان خداوند ما عیسی شد ، دزدی بود که به همراه یک دزد دیگر و نیز عیسی مسیح در حال مصلوب شدن بود و لحظات پایانی زندگی خود را طی میکرد .
اونیز با اینکه تمام فرصت ها را برای توبه و زندگی در زمین و جهان فعلی سوخته و از دست رفته می دید اما به یکباره در قلبش این ندا را حس کرد که این شخصی که در کنارش و بدون هیچ گناهی در حال مصلوب شدن و جان دادن است ، همان کسی است که در کلام خدا وعده ی آمدنش داده شده بود . در طرفة العينى ، قلبش از عشق و ارادت به خداوند لبریز گردید و با لحنی ملتمسانه به عیسای خداوند که در کنارش در حال جان سپردن بود گفت : هنگامی که برای داوری روز قیامت ، وارد پادشاهی و ملکوت خود میگردی ، لطفاً مرا نیز به یاد بیاور و گناهان مرا ببخش .
پاسخ عیسی به این دزد و راهزن که داشت به سزای اعمالش میرسید شنیدنی و در خور تامل است .

 

انجیل لوقا باب23 آیات 42 و 43


پس به عیسی گفت، ای خداوند، مرا به یاد آور هنگامی که به ملکوت خود آیی.
عیسی به وی گفت، هرآینه به تو می‌گویم امروز با من در فردوس خواهی بود .
عیسی مسیح هرگز به او نگفت که تمام زندگیت را صرف عیاشی و دزدی و شاید قتل و قمار و زنا و … کرده ای و حالا به خاطر یک کلمه و اینکه کنار من قرار گرفته ای از من میخواهی تو را مانند یک فرد کاملاً بيگناه به حساب آورده و وارد ملکوت خود سازم؟
خیر . مسیح بلافاصله به او پاسخی داد که او در آن لحظات مشتاق شنیدنش بود . عیسی مسیح ، او را بخشید و بدون اینکه سرکوفت و ملامتی متوجه او سازد ، به او گفت همزمان با خود من وارد ملکوت و فردوس خواهی شد . مثل خود من .
چه محبت و بخشش بی نظیر و غیر قابل درکی . این خداست که اینگونه قادر است که به یک کلمه که ازصمیم قلب یک شخص و با تمام وجود اقرار گردد ، قلم عفو و دستخط بخشش کامل بر تمامی پرونده ناپاک ما بکشد و بنگارد و ما را شایسته ی آن گرداند که با او هم سفره و مثل او صاحب حیات ابدی باشیم .
تنها یک شرط دارد . توبه از صمیم قلب و درخواست بخشش از خداوند عیسی مسیح .
باشد که امروز من وشما نیز در هر نقطه ای که به نظر بی بازگشت و غیرقابل جبران می آید ، به این خدای محبت اعتماد کنیم و امید خود را بر او قرار دهیم و با قلبی فروتن بپذیریم که تنها توبه ی ما و یک اشاره ی خدا کافیست تا ما نیز از ثمرات مصلوب شدن و مرگ و سپس زنده شدن عیسی از میان مردگان و صعود او به آسمان برخوردار و بهرهمند شویم . این در تا زمانیکه حیات در جان و جهان وجود دارد ، همچنان باز است .
خدا به همه شما جویندگان رحمت و بخشایش الهی در نام عیسی مسیح خداوند ، برکت و سلامتی و بخشایش و حیات جاودان عطا فرماید .

منبع : خبرگزاری صدای مسیحیان ایران vocir.org

منتشر شده در تاریخ : ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

 

بازدید 7521 بار

 

مطالب خود را به همگان انتقال دهید
با ما در تماس باشید

نصیحت های کتاب مقدس

گزیده ای از موعظه های عیسی