نرم افزار نوید

عضویت در خبرنامه

امروز سه شنبه
۱۴۰۰/۸/۴

ترکیه به جهنم ابدی برای پناهجویان مبدل شده

نوشته شده توسط 

ترکیه به جهنمی ابدی برای پناهجویان مبدل شده است .»

36663

 

این گزاره را می‌توانیدز دهان ده‌ها هزار پناهجوی ایرانی ساکن ترکیه بشنوید. ترکیه عملاً به باتلاق و جهنم پناهجویان ایرانی و افغانی تبدیل شده است. بسته بودن ظرفیت کشورهای پناهنده‌پذیر از یک‌سو و سو مدیریت در UNHCR ترکیه از سوی دیگر موجب شده است پناهجویان سال‌ها در شرایط بلاتکلیفی در ترکیه به سر ببرند. در این مدت بلاتکلیفی پناهجویان عملاً مجوز کار ندارد. در نتیجه مجبورند با حقوق زیرحداقل حقوق مصوب درترکیه، بدون بیمه و رعایت حداقل‌های ایمنی درمواردی روزانه تا پانزده ساعت به این استثمار وحشیانه تن بدهند. پناهجوی ساکن ترکیه عملا در محل کار با جان خود قمار می‌کند. چون مجبور است برای تهیه‌ی مایحتاج روزانه به این بردگی تن بدهد.
و در بعضی مواقع مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند .از ترس جان و خانواده خود مهر سکوت را بر لبانشان مگذارند . ویا بخاطر عقاید مذهبی مورد تحقیر و توهین قرار میگیرند .اما مشکل نان و کار تنها مشکل پناهجویان نیست. قانون امضای هفتگی مانند مجرمان در حال مجازات، فضای بسته‌ی سیاسی ترکیه به ویژه پس از کودتا، انسداد فرهنگی و همجنسگرا ستیزی و مشکلاتی از این دست ترکیه را به باتلاق و جهنمی برای اولیه‌ترین مسائل زندگی پناهجویان تبدیل کرده است.
فعالان حقوق پناهندگی، در آستانه‌ی اول ماه مِی، روز جهانی کارگر اعتراض خود به این شرایط فلاکت بار را با چاپ و انتشار پوستر در خیابان‌های ترکیه نشان دادند و در روز اول ماه مِی، روز جهانی کارگر نیز فریادشان را رساتر از همیشه به خیابان‌های ترکیه خواهند برد.

منبع : خبرگزاری صدای مسیحیان ایران vocir.org

منتشر شده در تاریخ : دوشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

بازدید 6416 بار

 

مطالب خود را به همگان انتقال دهید
با ما در تماس باشید

نصیحت های کتاب مقدس

گزیده ای از موعظه های عیسی